4TE a/2016/2017

Rok szkolny 2014/2015

Wychowawca: Pokorna Joanna

Skład samorządu w roku szk. 2014/2015

1 Czaja Sarah skarbnik
2 Huliczka Kewin z-cz przewodniczącego
3 Schirmeisen Dominika przewodnicząca

WYCIECZKA DO OPOLE

W dniu 14.11.2014r. klasy: I TEG i II TE uczestniczyły w wykładzie
Hot and Cold – The States of Alaska and Hawaii
prowadzonym przez Pana mgr Jeffreya Hamblena w ramach cyklu zajęć otwartych organizowanych przez Regionalne Centrum Kształcenia Języków Obcych w Opolu – Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Opolu. Ponadto młodzież spędziła niezapomniane chwile na miejskim lodowisku. Na zakończenie wycieczki udała się do kina na film „Bogowie”.
Serdecznie dziękujemy pani Ewie Jocher za zorganizowanie nam tych wszystkich atrakcji.

Mistrzostwa ZSR w siatkówce dziewcząt

19.02.2014 w naszej szkole najważniejsza była siatkówka, bo rozegrane zostały mistrzostwa ZSR w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Do turnieju przystąpiło 16 męskich drużyn klasowych oraz 7 żeńskich. Turniej rozgrywany był systemem pucharowym po 1 rundzie odpadło 8 zespołów męskich i 3 żeńskie.
W półfinale żeńskim spotkały sie drużyny z klas I EG i II E gdzie lepsze okazały się młodsze siatkarki, oraz klasy II THG i III B i tu wygrały równiez młodsze dziewczyny. W meczu o 3 miejsce spotkały się reprezentacje IIIB i IIE (0:2). W finale walczyły dziewczyny z klas I TEG i II THG (2:1)
Tytuł mistrzyń ZSR 2014/2015 wywalczyły dziewczyny z klasy I TEG , drugie miejsce: II THG
Trzecie miejsce zajęły dziewczyny z naszej klasy: Ernst Ewelina, Czaja Sarah, Schneider Manuela, Malec Sandra, Sypiańska Dagmara, Wiśniewska Paulina, Schirmeisen Dominika, Wojciechowska Elżbieta

Sukces Sarah

W dniach 7 i 8  lutego 2015 roku w Instytucie Filologii Germańskiej w Opolu odbył się etap okręgowy, 38 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.

Konkurencja była niemała, łącznie do olimpiady na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się 178 uczniów. Wśród nich nasza perełka Sarah Czaja, uczennica klasy II TE. Choć łatwo nie było, Sarah znalazła się wśród czołówki młodzieży, która uzyskała powyżej 85 punktów i zakwalifikowała się do części ustnej olimpiady.

Końcowy wynik części ustnej i pisemnej olimpiady dał naszej uczennicy 13 miejsce w województwie. W tym miejscu warto podkreślić, że różnica w notach/ punktach między 1 a 13 miejscem to tylko 7,7 punktów.

Na szczeblu centralnym 38. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu Sarah zdobyła 76 miejsce.

Przygoda w muzeum

W czwartek 18 czerwca 2015 r.o godz. 18:00 w Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku odbyło się spotkanie i wykład Jacka Cegielskiego, absolwenta Hebrew and Jewish Studies z University College London pt: „Dlaczego Biblię należy czytać od tyłu i co z tego wynika? Specyfika języka hebrajskiego i jego znaczenie w życiu codziennym Żydów”. Wykład poprzedzony był warsztatami pisowni w języku hebrajskim i uczniowie z naszej klasy ćwiczyli pisanie swoich imion.

W drugiej, wieczornej części, uczniowie z z 2G serwowali coś niecoś z kuchni żydowskiej. Tym razem przygotowali hummus

Stypendia Starosty Prudnickiego za rok szkolny 2014/2015

W dniu 26 czerwca 2015 r. odbyło się wręczenie stypendiów Starosty Prudnickiego najzdolniejszym uczniom i sportowcom szkół ponadgimnazjalnych. W spotkaniu wzięli udział: starosta Prudnicki Radosław Roszkowski, wicestarosta Krzysztof Barwieniec, Przewodniczący Komisji Edukacji i Bezpieczeństwa Publicznego Ryszard Kwiatkowski, Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Anna Wojtczak, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych oraz rodzice laureatów. Starosta pogratulował nagrodzonej młodzieży za szczególne osiągnięcia w nauce, sukcesy sportowe i artystyczne. Wyraził zadowolenie i dumę z faktu, iż w szkołach, których organem prowadzącym jest powiat prudnicki, uczy się aż tak wielu wybitnych uczniów i sportowców reprezentujących nasz powiat na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

W tym roku w naszej klasie zostali wyróżnieni stypendiami za osiągnięcia w nauce i średnią ocen co najmniej 5,0: Julia Broda, Sarah Czaja, Dominika Schirmeisen.

Rok szkolny 2015/2016

Stypendystki Starosty

W dniu 3 marca 2016 w sali konferencyjnej Starostwa odbyło się wręczenie stypendium Starosty za wyniki osiągnięte przez uczniów w I semestrze bieżącego roku szkolnego. Stypendystkami z naszej klasy i szkoły zostały za osiągnięcia w nauce i średnią ocen co najmniej 5,0  Sarah Czaja i Dominika Schirmeisen

Nasza uczennica w finale XXII edycji konkursu recytatorskiego z języka niemieckiego „Jugend trägt Gedichte vor”- Młodzież recytuje poezję

5 maja 2016 r. cztery uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach rejonowych konkursu recytatorskiego z języka niemieckiego „Jugend trägt Gedichte vor”.    W kategorii szkół ponad gimnazjalnych jury przyznało dwa  pierwsze i jedno drugie miejsce. Manuela Schneider z klasy 3 technikum ekonomicznego zajęła 1 miejsce i jednocześnie zakwalifikowała się do finału, który odbędzie się 8 czerwca w Pruszkowie.

Rok szkolny 2016/2017

Sarah stypendystką Prezesa Rady Ministrów

14 października 2016 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyły się ogólnopolskie obchody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.W wydarzeniu udział wzięła Premier RP Beata Szydło oraz Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska.Prezes Rady Ministrów w swoim przemówieniu pogratulowała uczniom, którzy odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nadmieniamy, że wśród 69 uczniów z całej Polski znalazła się uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku-kierunek technik ekonomista- Sarah Czaja, której jako społeczność tej szkoły  serdecznie gratulujemy  -BRAWO SARAH!

Odchodzimy do historii szkoły!

28 kwietnia 2017 pożegnaliśmy się z Technikum nr 2 i II LO w Prudniku jako absolwenci. Nagrodzeni zostali uczniowie  za wniesiony wkład pracy w naukę oraz w zaangażowanie w życie szkoły i środowiska lokalnego. Rodzice wyróżniających się uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Była to chwila bardzo wzruszająca, na niejednej twarzy pojawiły się łzy.

Jesteśmy dumni, że dotarliśmy do „mety”!